Nov 10

By być kierowcą tira wystarczy posiadać odpowiednie ku temu prawo jazdy. Pracę w zawodzie kierowcy tira zdobyć jest dość łatwo, gdyż w Polsce dziś powstaje coraz więcej firm transportowych. Zarobki kierowcy tira zależne są nie od doświadczenia czy bogatego CV, ale od firmy w jakiej się pracuje – małe firmy płacą niewiele, duże zaś dużo więcej. Kierowca tira zarobki najwyższe są oczywiście w firmach międzynarodowych, ale by taką pracę dostać to trzeba się nieźle nagimnastykować.

Bycie kierowcom tira wydaje się być pracą prostą i lekką, w gruncie rzeczy jednak jest to praca bardzo męcząca i stresująca, wymagająca dużego skupienia. Wiele osób myśli, że kierowca przecież tylko siedzi i jeździ autem, mając przy okazji możliwość pooglądania różnych miejsc. Nie wiele jednak osób zdaje sobie sprawę, z tego że takie siedzenie może doprowadzić do problemów z kręgosłupem, a ciągłe wytężanie wzroku do problemów ze wzrokiem.

Zawodowym kierowcom tira zostać jest dość prosto, ale wiele osób długo nie wytrzymuje w tej pracy. Pomijając problemy z kręgosłupem, oczami i ból tyłka, zostaje jeszcze ciągłe bycie w trasie z dala od rodziny. Zawód ten jest idealnym rozwiązaniem dla singli – jednak mężczyźni mający rodziny wiele tracą, szczególnie gdy jeżdżą w trasy zagraniczne.

Kierowca tira zarobki są dość atrakcyjne i wahają się w polskich firmach w granicach 2500 zł – 4000 zł netto, rzadko kiedy schodzą poniżej 2 tys zł – chyba, że to naprawdę bardzo mała firma. W przypadku firm międzynarodowych zarobki kierowcy tira rozpoczynają się w granicach 4500 zł netto i dochodzą nawet do 10tys zł miesięcznie jeśli są to naprawdę długie trasy, bo w tego typu firmach zwykle wynagrodzenie jest płacone ze względu na przejechane kilometry.

Leave a Reply

Copyright © Softform