Sep 24

Konwojent to pracownik ochrony, który zajmuje się przewozem wartościowych rzeczy, pieniędzy oraz materiałów niebezpiecznych. By zostać konwojentem nie są potrzebne studia, ale umiejętności takie jak posługiwanie się bronią, dobre rozpoznanie sytuacji oraz siłę psychiczną. Przydadzą się również umiejętności sportowe.

Praca konwojenta nie jest prosta – wymaga od pracownika podjęcia się ogromnej odpowiedzialności, dlatego też pracownicy na stanowisko konwojenta są bardzo starannie dobierani poprzez różnego typu badania psychiczne i fizyczne. Konwojentami najczęściej zostają byli policjanci, emerytowani żołnierze lub doświadczeni pracownicy ochrony, którzy wiedzą jak działa broń, potrafią pracować pod presją i są w stanie znieść tak ogromną odpowiedzialność, która na nich spoczywa.

A na jakie zarobki może liczyć konwojent? Konwojent zarobki wynoszą w granicach 9 – 14zł netto za godzinę pracy. Stawka zależy głównie od firmy w jakiej się pracuje – wiadomo, że większe firmy oferować będą wyższe zarobki.

 

Leave a Reply

Copyright © Softform