Jul 04

Farmacja wydaje się być dość ciekawym zawodem – jest to coś pomiędzy medycyną a pracą jako ekspedientka. By zostać farmaceutą wystarczy skończyć odpowiednie technikum uprawniające do podjęcia późniejszej pracy w zawodzie technik farmacji. W Polsce kierunek ten oferuje wiele szkół i wiele też mamy farmaceutów. Większość z nich jednak na technikum nie poprzestaje chcąc zdobyć wyższe wykształcenie i wyższe zarobki. A jakie są zarobki technika farmacji?

Farmacja to nic innego jak nauka o lekach. Kończąc technikum farmaceutyczne czy też później takie studia dostajemy niejako uprawnienia do pracy w aptece. Ciężko bez tego typu wykształcenia zacząć tam pracę, dlatego też zarobki powinny być wyższe – tak przynajmniej ludzie myślą, a jak jest w rzeczywistości? Czy faktycznie w aptece zarabia się lepiej niż gdzie indziej?

“Technik farmacji zarobki” to jedno z częściej poszukiwanych w sieci haseł, co więc sugeruje nam, że młodzi ludzie często rozważają naukę w tym kierunku. Na jakie, więc zarobki może liczyć technik farmacji?

Zarobki technika farmacji w dużej mierze uzależnione są od tego, w jakiej aptece pracuje. Jeśli jest to mała aptek, gdzie ruch jest niewielki to zarobki też będą zdecydowanie mniejsze niż w aptece w centrum dużego miasta, gdzie ruch jest naprawdę ogromny.

Zarobki technika farmacji wahają się w przedziale 1800 – 3300 zł. Średnio zarobki technika farmacji wynoszą 2400 zł, a więc jak na osobę bez wykształcenia wyższego są to całkiem niezłe zarobki. Dla porównania mgr farmacji posiada zarobki w granicach 2500 – 4800 zł, w zależności oczywiście od tego w jakiej aptece pracuje i w jakiej miejscowości.

Leave a Reply

Copyright © Softform