Jul 11

Terapeuta zajęciowy to zawód, o którym niewiele osób słyszało. Kim jest i czym zajmuje się osoba zajmująca stanowisko terapeuty zajęciowego? Krótko mówiąc terapeuta zajęciowy to osoba, która ma za zadanie prowadzić różne formy oraz techniki terapii zajęciowej podczas leczenia czy też rehabilitacji chorych po to, aby zapobiec przewlekłemu stanowi chorobowemu bądź nawet kalectwu.

O terapeutach zajęciowych wiele się nie słyszy, a to głównie za sprawą tego, że nie tak łatwo dostać pracę w tym zawodzie. By wykonywać zawód terapeuty zajęciowego po pierwsze trzeba posiadać wykształcenie średnie medyczne w tymże zawodzie lub też studia wyższe na tym kierunku bądź o tej specjalności lub ukończyć szkołę policealną w tym kierunku. Poniżej możecie zobaczyć krótką prezentację zawodu terapeuty zajęciowego:

A jak wyglądają terapeuta zajęciowy zarobki?

Wbrew pozorom nie są one zbyt wysokie, stąd też niewielki jest popyt na ten zawód. Średnie zarobki wynoszą tutaj 2000 zł netto. 25% osób na tym stanowisku zarabia netto 1600zł, a 25% – 2600zł netto. Zarobki terapeuty zajęciowego zależą przede wszystkim od miejsca pracy – im ono większe tym zarobki są wyższe.

Leave a Reply

Copyright © Softform