Sep 06

Wynagrodzenia w bankowości uzależnione są przede wszystkim od zajmowanego stanowiska – im wyższe stanowisko tym wyższe zarobki, a także od umiejętności i wykształcenia – im wyższe wykształcenie, więcej studiów podyplomowych, tym zarobki będą bardziej atrakcyjne. Zarobki w banku wydają się być bardzo atrakcyjne, dlatego młodzi ludzi chętnie zgłaszają się do pracy w bankach na różne stanowiska.

Zarobki w banku bardzo często składają się z podstawy oraz premii, a także dodatkowych świadczeń np. medycznych, dzięki czemu są bardzo atrakcyjne dla młodych ludzi. Wynagrodzenia w bankowości nie są niskie, nawet na najniższych stanowiska, dlatego bardzo ciężko dostać się do pracy w banku, chyba że na stanowisko przedstawiciela handlowego, które jednak podlega całkiem innym zasadom.

Średnie zarobki pracownika na najniższym szczeblu w banku, czyli zwykłej pani/a z “okienka” wynoszą 2500 zł, a młodszy specjalista zarabia już średnio 4000 zł, czyli duża różnica w zarobkach, ale też całkiem spora w stażu pracy i umiejętnościach. Zarobki starszego specjalisty wynoszą ok. 5500 zł, a kierownika ok. 6tys zł. Najwyższe zarobki mają oczywiście dyrektorzy i prezesi – oni zarabiają kwoty rzędu 10 – 15 tys zł.

Jak to się zwykło mówić – bank jest pełen pieniądza, nawet pieniądza, który trzeba przeznaczyć na wypłaty dla pracownika. Zarobki w banku wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale potrzeba nieźle się na gimnastykować, aby dostać się tam do pracy.

Leave a Reply

Copyright © Softform